stín
Nemocniční péče
-
Endoskopie zažívacího traktu
Endoskopické vyšetření zažívacího traktu je metoda zobrazení určitého úseku trávicí trubice optickým přístrojem.

Nově otevřené endoskopické pracoviště SWISS MED CLINIC s.r.o. nabídne diagnostické a terapeutické vyšetření horního a dolního úseku zažívacího traktu.

Provádíme tato vyšetření:

Gastroskopie (esofagogastroduodenoskopie) - vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku.
Kolonoskopie - vyšetření tlustého střeva.
Rektoskopie - vyšetření konečníku.

Uvedená vyšetření umožňují nejen prohlédnout tyto části trávicího traktu, ale i odebírat vzorky tkání k histologickému vyšetření (záněty, nádory atd.) a provádět některé léčebné zákroky, např. odstranění polypů tlustého střeva. Endoskopické pracoviště je vybaveno zcela novými, špičkovými optickými přístroji s kompletním příslušenstvím.

Celý průběh vyšetření je prováděn erudovaným zdravotním personálem. Vzhledem ke vzrůstajícímu počtu nádorových onemocnění tlustého střeva a konečníku je kolonoskopie základním a nezastupitelným vyšetřením k odhalování těchto onemocnění, zvláště pak v počátečních stádiích, kdy výrazně zvyšuje šance pacientů na úplné vyléčení.

Kolonoskopii je možné provádět na našem pracovišti i v analgosedaci, tedy částečném uspání pacienta, což významně zvýší jeho komfort v průběhu celého vyšetření. Analgosedaci je nutno předem domluvit, přičemž je prováděna za úhradu ve výši 600,- Kč.

Kromě uvedených vyšetření se zabýváme i problematikou onemocnění konečníku, jako jsou hemoroidy, konečníkové trhliny nebo píštěle.


Na endoskopická vyšetření je možné se objednat přímo na endoskopickém pracovišti nebo na chirurgické ambulanci SWISS MED CLINIC s.r.o. nebo na telefonních číslech

Tel.: 374 612 184 - endoskopie
Tel.: 374 612 183 - chirurgická ambulance


  • Nejlepší nemocnice - Bezpečnost a spokojenost pacientů je důležitá
  • Nejusměvavější nemocnice - Úsměv je důležitá součást jakékoliv léčby